Zamknij

Rock na wiosnę. W piątek w końcu wybierzemy się na koncert!

21:46, 29.04.2020 | (pp)
Skomentuj
REKLAMA

Sfera kulturalno-rozrywkowa jest jedną z tych, które najbardziej cierpią w okresie epidemii. Pod względem gospodarczym z ogromnymi problemami borykają się organizatorzy koncertów i festiwali. Publicznie nie mogą prezentować się artyści odcięci od widzów i słuchaczy. Z tą drugą kwestią za pośrednictwem internetu próbują radzić sobie m.in. wokaliści i muzycy. Koncerty nagrywają w swoich domach , często też transmitują na żywo, np. na portalach społecznościowych w internecie. Decydują się na to zarówno muzycy światowego formatu, jak i lokalni artyści. Mobilizacja tych drugich nastąpiła także w powiecie tucholskim dzięki inicjatywie Tucholskiego Ośrodka Kultury.

 Zrobili furorę. Teraz nasi muzycy zagrają swoje kompozycje

Kilka tygodni temu w TOK-u miał odbyć się koncert "Rock na wiosnę". Wydarzenie zaplanowano jako pokłosie rewelacyjnie przyjętego koncertu rockowych (i zbliżonych do rockowych) zespołów, który odbył się w Tucholi na 100-lecie odzyskania niepodległości miasta. "Rock na wiosnę" w miejscu publicznym nie może się odbyć z wiadomych względów. Lokalni artyści, których występ był zaplanowany, nie odpuszczają. 1 maja, w piątek, o godz. 19.00 będzie można posłuchać wersji koncertu on-line. Dzięki internetowi obejrzymy i usłyszymy, jak specjalnie przygotowany na tę okazję materiał muzycy nagrali w swoich domach. Wystąpią: Gravel GardenPostulatAgnieszka Joppek i Tomasz Kotowski oraz January Porębski. Koncert prowadzi Kamil Tajl. Zdecydowana większość zapowiadanych utworów to ich autorskie, oryginalne kompozycje (w przeciwieństwie do coverowej muzyki, która królowała podczas koncertu niepodległościowego).

Klikasz, słuchasz, oglądasz. Nic nie płacisz

Jak słuchać i oglądać koncert? Wszystko jest banalnie proste. 1 maja, o godz. 19.00  na oficjalnym Facebooku "Tygodnika Tucholskiego" opublikujemy link do koncertu i właśnie tam będzie można go uruchomić. Koncert będzie w tym czasie dostępny również na platformie YouTube Tucholskiego Ośrodka Kultury, a także na Facebooku TOK-u, który jest organizatorem przedsięwzięcia. Internetowy "udział" w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz