Zamknij

Jak tworzył tucholanin Roman Sekulski? GALERIA ZDJĘĆ

10:49, 01.06.2020 | K.T
Skomentuj Roman Sekulski z córką. Fot. archiwum rodzinne
REKLAMA

Choć urodził się w Golubiu Dobrzyniu, to przez większość życia związany był właśnie z Tucholą. Miasto i okolice stanowiły dla niego główne źródło inspiracji twórczej.

Roman Sekulski zmarł w 2012 roku. Tucholanie znali go przede wszystkim z tutejszego Liceum Ogólnokształcącego, w którym przez wiele lat był woźnym. Znacznie mniej osób wiedziało natomiast, że Roman Sekulski tworzył, praktycznie przez całe życie. Malarstwem i rzeźbą zajmował się amatorsko, dla przyjemności. Jego ulubionymi technikami były: malarstwo olejne, akwarela, rzeźba oraz płaskorzeźba. Był bardzo zżyty z Tucholą i okolicami, które stanowiły dla niego główne źródło inspiracji twórczej. Chętnie malował przyrodę i urbanistykę, choć tematyka sakralna również odgrywała ważną rolę w jego twórczości. Ikony ze swoim bogactwem odniesień w sferze duchowej były tu bardzo ważnym środkiem wyrazu.

W Tucholskim Ośrodku Kultury powstała wystawa prac Romana Sekulskiego pt. "Czas zatrzymany". Można ją oglądać NA ŻYWO do 16 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod nr.: (52) 334-33-88 wew. 27. W sali wystaw mogą przebywać jednorazowo 4 osoby. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Zbiór prac Romana Sekulskiego został przekazany Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury w 2019 roku przez rodzinę twórcy. Wystawa "Czas zatrzymany" powstała dzięki współpracy z córką artysty, Agnieszką Gamalczyk.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć. Można tam znaleźć prace Romana Sekulskiego, wystawione w TOK-u. W najbliższym "Tygodniku Tucholskim" przedstawimy bliżej historię Romana Sekulskiego, którego życie od najmłodszych lat związane było z tucholskim Domem Dziecka...

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz