Zamknij

Weekend pod znakiem 61. Dni Borów Tucholskich

14:37, 16.07.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Obchody DBT zaczynamy już w ten piątek, 17 lipca. Co nas czeka w weekend? Będzie trochę nowości, jak chociażby I Festiwal Food Trucków w Tucholi. Food trucki, czyli gastronomie na kółkach staną w tucholskim parku Zamkowym za urzędem miejskim. Będą tam przez trzy dni od piątku, 17 lipca do niedzieli, 19 lipca.

Dni Borów Tucholskich - ze względu na wydarzenia z ostatnich miesięcy - muszą mieć okrojoną formę. Co jednak najważniejsze, odbędą się.

- Będzie coś obiadowego, deserowego i oczywiście chłodzące napoje - tak festiwal food tracków zapowiada Agnieszka Schreiber z urzędu miejskiego. - Obok food tracków w parku powstanie strefa chillout z leżakami, czyli idealne miejsce na rodzinne spędzanie czasu. My, jako gmina zapewnimy do tego wszystkiego rozrywkę. Będą kameralne występy, koncerty lokalnych zespołów i darmowe dmuchańce dla dzieci - dodaje.

W piątek na tucholskim rynku czekają na nas także targi staroci, stoiska informacyjno-konkursowe Lasów Państwowych, a w samo południe uroczyste otwarcie 61. Dni Borów Tucholskich przy nowej ławeczce. W muzeum otwarta zostanie wystawa „Skarby z muzealnego strychu”. Na placu przy muzeum zaprezentują się twórcy ludowi, a w Książnicy Tucholskiej odbędzie się prezentacja albumu pt. „Tucholscy malarze”   

W sobotę z kolei będzie bardzo muzycznie. Na terenie OSiR w Tucholi będziemy mieli sztafety „100 x 100” z okazji 100-lecia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Natomiast w parku Zamkowym wspomniany już I Festiwal Food Trucków, a przy okazji: występy artystyczne dzieci i młodzieży pod kierunkiem Marzeny Mathii i Tomasza Kotowskiego, koncert pop-rockowy zespołu Follow Me, koncert rockowy zespołu Sketch, koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” z Kwidzyna i "Złoty Róg" z Bydgoszczy oraz na zakończenie koncert rockowy zespołu Postulat Rock.

Jeśli chodzi o muzykę myśliwską to trzeba dodać, że w ten weekend w Tucholi rozegrany zostanie XXXVI Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza w Tucholi. W sobotę o godz. 18.00 w kościele pw. Bożego Ciała odbędzie się m.in, msza hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej, a zaraz po niej w parku Zamkowym wspomniane wcześniej koncerty.

W niedzielę oprócz Food Trucków w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu odbędzie się tak zwana „Wystrzałowa niedziela”, a w niej jak mówią organizatorzy... mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Na gości czeka: punkt gastronomiczny ZAZ; pokaz pojazdów zabytkowych; punkt gastronomiczny Koła Gospodyń Wiejskich; symulator dachowania; tory przeszkód z alko- i narkogoglami; dmuchane zamki; stoisko z watą cukrową; stoisko promocyjne Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu (demonstracja broni, malowanie twarzy dzieciom); stoiska edukacyjne Nadleśnictw Tuchola, Woziwoda, Trzebciny i Dąbrowa.

Harmonogram: godz. 10.00 - uroczyste rozpoczęcie „Wystrzałowej Niedzieli” w siedzibie Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu, 10.30 - oprowadzanie po CSS LP, 11.00 - uruchomienie osi do strzelania rekreacyjnego (płatne), 12.00 - turniej na trenażerze strzeleckim, 14.00 - turniej crossfitowy dla kobiet i mężczyzn, 16.00 - uroczysta dekoracja zwycięzców, 18.00 - zakończenie imprezy

Oprócz tego o godz. 17.00 w parku Zamkowym za urzędem miejskim z letniej sceny muzycznej będziemy mogli posłuchać koncertu muzyki myśliwskiej i popularno-rozrywkowej, a dokładnie Kwintetu Dętego Masterbrass z Poznania. Będzie też pokaz wabienia jeleni w wykonaniu Przemysława Janikowskiego. 

Oficjalny plakat 61. Dni Borów Tucholskich

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

arnikleszczarnikleszcz

0 0

Słyszałem, że przed wejściem trzeba się podpisać i swój numer telefonu wpisać. Kto to wymyślił... 18:03, 17.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz