Zamknij

Darmowa giełda długów - dlaczego warto skorzystać

12:42, 08.06.2020 | materiały partnera

Zarządzanie firmą nie jest tak proste. Podstawowym warunkiem działania przedsiębiorstwa jest zachowanie płynności finansowej. Firma musi notować przychód, który pokryje wydatki i przyniesie zysk. Nawet jeden nieterminowy kontrahent, może przynieść straty. Co zrobić, jeśli termin płatności dobiegł końca, a kontrahent nie spieszy się ze spłatą? Czy została już tylko droga sądowa? Niekoniecznie! Jest jeszcze darmowa giełda długów!

Co to jest darmowa giełda długów?

Darmowa giełda długów jest to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców mających problem z nierzetelnym kontrahentem. Jeśli nie masz czasu ani ochoty upominać się w nieskończoność o swoje pieniądze, to darmowa giełda długów rozwiąże problem za Ciebie. W jaki sposób? Umieść na portalu System 3000 ofertę sprzedaży przysługującej Ci należności, a znajdzie się wiele firm windykacyjnych, które zechcą ją od Ciebie odkupić! Prawo roszczenia zostanie przeniesione na kupującego, a Ty od razu odzyskasz swoje pieniądze! Bez procesów, bez sądu. Sprzedaż długu nie wymaga nawet zgody dłużnika! Proste prawda? A to jeszcze nie wszystko. Darmowa giełda długów ma o wiele więcej zalet!


Darmowa giełda długów – Jakie są jej zalety?  


Darmowa giełda długów skupia wierzycieli, sprzedających należności i firmy, które chciałyby je odkupić. Co jednak najważniejsze, może z niej korzystać każdy! Rejestracja, prowadzenie konta i wystawianie ofert nic nie kosztuje! Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie, a nie będziesz już musiał przejmować się dłużnikami! 

Dlaczego warto korzystać z giełdy długów?


?    Szybciej odzyskasz pieniądze - samodzielna windykacja może trwać w nieskończoność i nigdy nie przynieść efektów. Proces sądowy może ciągnąć się latami… a darmowa giełda długów może pomóc w ciągu kilku dni! Jest to szczególnie ważne w przypadku należności, kiedy brak spłaty negatywnie wpływa na działalność firmy, lub całkowicie ją uniemożliwia. Jeśli od tego zależy być albo nie być Twojej firmy, nie ma na co czekać! Giełda długów może okazać się prawdziwym wybawieniem!
?    Zaoszczędzisz czas i nerwy - darmowa giełda długów pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu, który straciłbyś, goniąc za dłużnikiem. Co więcej, takie ponaglenia często są bezskuteczne i nigdy nie ma pewności, że przyniosą efekty… Po co tracić czas? Po co się denerwować? Zostaw to specjalistom. Sprzedaj dług i miej problem z głowy! 
?    Ominiesz długi proces sądowy - dzięki giełdzie długów odzyskasz pieniądze, bez konieczności uczestnictwa w procesie windykacyjnym, który odbywa się drogą sądową. Procedura jest czasochłonna, długotrwała, a często też kosztowna. Dodatkowo spory w sądzie są stresujące i mogą całkowicie zniszczyć relacje biznesowe między przedsiębiorcami. Chyba dla nikogo nie są one przyjemnością, dlatego warto ich unikać.
?    Zmotywujesz dłużnika – darmowa giełda długów może przynieść efekty szybciej, niż się spodziewasz! Może nawet nie zdążysz sprzedać długu, a pieniądze pojawią się na Twoim koncie! Bardzo często informacja o zamiarze sprzedaży długu i publikacji danych na liście dłużników, działa motywująco. Wiele osób woli zakończyć sprawę polubownie, by tego uniknąć! 


Dlaczego jeszcze warto skorzystać z darmowej giełdy długów?


Darmowa giełda długów nie służy jedynie do sprzedaży wierzytelności. Z platformy System 3000 bardzo często korzystają też banki, leasingodawcy i przedsiębiorcy, gdyż jest to cenne źródło informacji i doskonała baza danych, która pozwala ocenić rzetelność potencjalnych klientów! 

Giełda długów pomoże Ci zweryfikować potencjalnego kontrahenta jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Jeżeli zamierzasz wejść z kimś w relacje biznesowe, przejrzyj listy dłużników i sprawdź, czy nie widnieją na nich jego dane! Jeśli firma znajduje się na giełdzie z informacją o niespłaconych długach, jest to dla Ciebie cenna informacja, że wspólne interesy, mogą być ryzykowne. Nikt raczej nie chce współpracować z nierzetelną firmą, bo to często oznacza kłopoty! To sygnał, że firma nie traktuje poważnie swoich zobowiązań i może mieć problemy ze spłatą kolejnych. W ten sposób możesz uchronić się nawet przed całkowitą utratą płynności finansowej. Jak widzisz, darmowa giełda długów może pomóc w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop