Zamknij

5 kwestii do sprawdzenia przed wyborem projektu domu

13:40, 21.07.2020 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaaferowani wyborem projektu domu inwestorzy często tracą z oczu dość istotne kwestie. O czym zawsze należy pamiętać w momencie prowadzenia selekcji wśród wizji przyszłej nieruchomości?

Zagospodarowanie terenu

Nie każdy projekt może zostać zrealizowany na konkretnej działce. W centrum miasta nie będzie łatwo postawić zakopiańskiej chatki, a na Podhalu nie zawsze mile widziane są minimalistyczne i nowoczesne projekty z płaskim dachem. Watro to wziąć pod uwagę i zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania.

Rodzaj nieruchomości

Przed wyborem warto też sprawdzić, który projekt będzie najlepszy i to nie tylko pod daną wielkość działki, ale również indywidualne potrzeby. W przypadku osób starszych, planujących mieszkanie bez dzieci, świetnym rozwiązaniem jest dom parterowy, gdzie do sypialni nie trzeba wchodzić po schodach. Rodziny z dziećmi docenią natomiast wariant z piętrem. Obydwa typy domów można znaleźć w pracowni www.DomoweKlimaty.pl.

Możliwości uzbrojenia działki

Wśród marzeń znajduje się ogrzewanie gazem, dostęp do szybkiego internetu przez światłowód i bezproblemowe podłączenie do sieci kanalizacyjnej? Warto przed zakupem sprawdzić, czy media te znajdują się w zasięgu. Teoretycznie im dalej od dużych aglomeracji, tym niestety mocniej trzeba szukać substytutów.

Preferowany rozkład pomieszczeń

Chociaż ściany zawsze można przestawić, to zakup gotowego projektu powinien zakładać jak najmniejszą ingerencję w podstawowe założenia architektoniczne. Dlatego mając dostęp do tysięcy rozwiązań, warto wybrać te, które już na wstępie najlepiej odpowiadają przyszłym mieszkańcom.

Dopłaty w ramach programów ekologicznych i ulg

Może okazać się, że dzięki skorzystaniu z programów takich jak: „Czyste powietrze” można sporo zaoszczędzić. Warto zorientować się jeszcze przed budową domu, jakie ulgi obecnie obowiązują oraz w jaki sposób można z nich skorzystać i gdzie się zgłosić z odpowiednim wnioskiem.

Przeczytaj również: Zakup projektu domu a rozpoczęcie budowy: nowelizacja prawa budowlanego w czasie pandemii

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop